·
ltruen
Klasikinės Homeopatijos Centras
Gydymas · Mokymas · Mokslinė veikla

Klasikinė homeopatija


KLASIKINĖ HOMEOPATIJA


 


Klasikinė homeopatija - vokiečių gydytojo Samuel Hahnemann XVIII amžiaus pabaigoje atrastas unikalus gydymo metodas.


 1829 m. “Organon of Medicine” III leidimo pratarmėje S. Hahnemann rašė: „Turėčiau manyti, jog labai stokoju žemiškojo apsukrumo, kad dar būdamas gyvas visuomenės labui paskelbiu apie gydymo meną, kurį įvaldęs esu aš vienas. Mano valia galėtų būti tiesiog laikyti jį paslaptyje... , bet... žinau, kodėl aš buvau čia, žemėje – kad pats kiek tik įmanoma tobulėčiau ir tobulinčiau visa, ką galiu aplink save“.


S. Hahnemann‘ui geniali idėja apie naują gydymo metodą kilo po to, kai jis būdamas sveikas išgėrė kinmedžio žievės ekstrakto ir pajuto maliarijos, kuria buvo persirgęs anksčiau, simptomus. Atlikdamas homeopatinių vaistų tyrimus su sveikais savanoriais jis pastebėjo, kad vaistas sukelia ne tik fizinius, bet ir psichologinius simptomus. Lygiai taip, skiriamas sergančiajam, vaistas gydo fizinius, psichologinius ir emocinius negalavimus. Iš čia kilo homeopatijos pavadinimas - „homoios“ (graik. - „panašus“, lot.- „similia“), „pathos“ (graik. „kančia, kentėjimas“), ir pagrindinis homeopatijos dėsnis - „panašus gydo panašų“ lotyniškai - „SIMILIA SIMILIBUS CURENTUR“.


S.Hahnemann, būdamas labai atidus ir gebėdamas giliai išanalizuoti situaciją, prieš daugiau nei 200 metų, pastebėjo, jog žmonės veikiami aplinkos gali susirgti pačiomis įvairiausiomis lėtinėmis ar ūminėmis ligomis, o kokiomis jie susirgs, priklauso nuo „įgimtos kūno konstitucijos“ (Organon § 81). Šiandienos terminologijoje žodis „konstitucija“ reikštų „genetika“. S.Hahnemann skyrė konstitucinius (genetinius) žmonių tipus, jis jau tuomet galėjo pasakyti, kokiomis ligomis galėtų susirgti vieno ar kito konstitucinio tipo žmogus. S.Hahnemann savo laiku darė tai, ką darome šiandien genetikos mokslo dėka, kai ištiriama žmogaus DNR (ląstelėje esanti genetinė informacija) ir nustatoma, kokiomis ligomis žmogus gali susirgti arba jau serga. Kiekvienas konstitucinis žmogaus tipas turi atitikmenį gamtoje – homeopatinį vaistą, kuris veiks visas jo organizmo sistemas.


„Logiška, nes mes visi pradžioje buvome embriono ląstele, kuri susidarė apvaisinimo metu ir turėjo 46 chromosomas su tam tikrais genais. Embriono ląstelė dalijosi dar ir dar, iš ląstelių unikaliai formavosi įvairūs audiniai ir organai, sudarantys kūną, kurio kiekviena ląstelė turi tą pačią genetinę informaciją, kurią turėjo ta, pati pirmoji, embriono ląstelė“ (Alf. Geukens MD, Belgija).


 


 


 


Klasikinės Homeopatijos Centras. Lauko g. 46, LT-15166 Nemenčinė
Telefonas 8 5 2381206, mobilus +37065599946, el. paštas info@homeopath.lt